Алгоритм дій при сигналі «повітряна тривога»


Алгоритм дій при сигналі «повітряна тривога»

  1. Вчитель сповіщає учнів про загрозу, а батьків – про переміщення дітей до укриття.
  2. Для супроводу початкових класів можуть бути залучені помічники.
  3. Для швидкого надання медичної допомоги в разі необхідності має бути залучений медичний працівник.
  4. Відповідальні особи після оголошення сигналу оповіщення мусять перевірити всі приміщення закладу на відсутність у них учасників освітнього процесу та працівників закладу, по завершенню перевірки прямувати до найближчого укриття.
  5. Учні, які знаходяться на тереторії закладу, під час сигналу оповіщення повинні самостійно рухатися до укриття та займають місця відповідно узгодженого місця розташування.
  6. У середині захисної споруди відповідальні особи повинні допомогти учасникам освітнього процесу швидко та спокійно зайняти місця.
  7. Під час перебування в захисній споруді вчителі та вiдповiдальнi особи здійснюють необхідну підтримку, заходи для комфортного та спокійного перебування в укритті.
  8. Після завершення небезпеки та оголошення про відбій тривоги, вчителі та відповідальні особи слідкують за тим, щоб вихід усіх учасників освітнього процесу з укриттів здійснювався колонами або групами.
  9. Під час переміщення до укриттів необхідно врахувати наявність інклюзивних груп і класів. У випадку присутності дітей з ООП (особливими освітніми потребами) – попередньо проводити з ними навчання та бесіди, передбачити швидке та спокійне переміщення до укриття, спеціальне місце та заходи, що будуть здійснюватися в укриттях для максимального залучення до них дітей з ООП.
  10. Діти повинні перебувати в укритті до закінчення повітряної тривоги, навіть якщо час уроків вже завершився.
  11. Коли небезпека минула, слідкують, аби учні виходили з укриття колонами або групами.
  12. Дітей(учнів школи) передають батькам або довіреним особам лише після сигналу «відбій».




Поділитися: